Notícies
MUNDIAL ESTIL LLIURE QUIM FONTANÉ CAMPIÓ DEL MON D'ESTIL LLIURE
El palista del Club Salt-Ter, ha aconseguit la medalla d'or al mundial d'estil lliure disputat a la localitat argentina de San Juan, avantatjant al fins ara Campió mundial el nord-americà Dane Jackson
Més informació AQUI
KAYAK DE MAR BARCELONA PADDLE RACE 2017
El dissabte 14 d'octubre, s'ha disputat a Barcelona la BARCELONA PADDLE RACE 2017. Aquesta edició canvia les seves tradicionals dates nadalenques, donat que s'integrarà com una activitat més dintre del Saló Nàutic de Barcelona 2017.
RESULTATS
AIGÜES TRANQUIL·LES ASCENS I DESCENS DE LA MITJANA 2017
El diumenge dia 1 d'octubre, s'ha disputat la tradicional competició "Ascens i Descens de la Mitjana" que aquest any compleix XXV edicions.
RESULTATS
DELTEBRE 2017 MITJA MARATÓ DE L'EBRE 2017
El dissabte 30 de setembre es va disputar a la localitat de Deltebre, la tradicional Mitja Marató de l'Ebre conjuntament amb la darrera prova del Programa 2024.
TOTS EL RESULTATS
ESLÀLOM CAMPIONAT CATALUNYA ESLÀLOM JJ.PP.
Aquest dissabte dia 23 de setembre, s'ha disputat a la localitat de Ponts el Campionat de Catalunya d'eslàlom per a Joves Promeses 2017
RESULTATS
ESTIL LLIURE CAMPIONAT CATALUNYA ESTIL LLIURE
El dissabte 9 de setembre, es disputarà a la localitat de Sort el Campionat de Catalunya d'Estil Lliure.
BASES I INSCRIPCIONS
DESCENS K2 LLEIDA 2n OPEN K2 CIUTAT DE LLEIDA
Aquest diumenge 24 de setembre, s'ha disputat la segona edició del Open K2 "Ciutat de Lleida". Aquesta competició del calendari de la FCP te un recorregut de 12 km. des de la localitat de Vilanova de la Barca a Lleida.
RESULTATS
ESLÀLOM 2a COPA CATALANA ESLÀLOM JJ.PP.
El dissabte 19 d'agost s'ha disputat a la localitat de Fraga la 2a Copa Catalana d'eslàlom Joves Promeses.
RESULTATS
ESLÀLOM CAMPIONAT DEL MON ESLÀLOM JUNIOR I SUB23
La setmana del 17 al 23 de juliol es va celebrar a Bratislava (Eslovàquia) el campionat del món de slalom júnior i Sub23, en el qual 8 esportistes de la FCP...........

La setmana del 17 al 23 de juliol es va celebrar a Bratislava (Eslovàquia) el campionat del món de slalom júnior i Sub23, en el qual 8 esportistes de la FCP van prendre part com a membres de l'equip estatal: Miquel Travé, Laia Sorribes, Jordi Cadena, Annebel Van Der Knijff, Adrià Martín, Marc Moragues, Pau Etxaniz i Jordi Tebé.

Els esportistes de la FCP aconseguiren un total de 4 medalles. En categories individuals, Miquel Travé aconseguí la medalla de plata en C1 home en la seva segona participació en un mundial júnior, en una final d'altíssim nivell en la qual va demostrar unes habilitats de navegació excepcionals.

Pel que fa a les proves per equips, medalla de plata per la patrulla C1W U23 per Annebel van der Knijff junt amb les basques Miren Lazkano i Klara Olazábal, i doble medalla de plata pel Miquel Travé i el Pau Etxaniz en C1 patrulles i K1 patrulles, junt amb David Burgos i Eneko Auzmendi respectivament.

La patrulla formada per Marc Moragues, Jordi Cadena i David Llorente va estar a les portes del pòdium (4rts) amb una mànega magistralment sincronitzada.

Menció especial a la 5a posició de Laia Sorribes en K1W júnior que malgrat un petit error al segon terç del recorregut va mantenir-se competitiva fins al final, i per la final aconseguida pel Marc Moragues en K1M U23, la categoria en la que els marges són més ajustats.

Destacar el gran nombre de semifinals aconseguides per l'equip estatal, que una vegada més es situa entre els equips més competitius a nivell internacional.

CAIAC DE MAR CAMPIONAT CATALUNYA DE CAIAC DE MAR
El dissabte 22, el Club Vela Platja Llarga de Tarragona ha estat l'escenari del Campionat de Catalunya de Caiac de Mar.
En aquest Campionat "OPEN" hi han participat les modalitats de Surfsky i Tradicional i des de la categoria de cadet fins a veterà.
VIDEO PROMOCIONAL
RESULTATS
FORMACIÓ TÈCNICS CURS DE TÈCNIC NIVELL 2 CAIAC MAR
El proper 23 d'octubre s'inicia el curs de tècnic/a en piragüisme de nivell 2 en caiac de mar a Llançà (Girona). Ja estan obertes les inscripcions. Places limitades! Per a més informació cliqueu al següent:
ENLLAÇ
ESLÀLOM COPA CATALANA JOVES PROMESES ESLÀLOM
El dia 18 de juliol, s'ha disputat a la localitat de Sort i dins de la programació de la setmana del Ral·li Internacional de la Noguera Pallaresa, la 1a Copa Catalana d'eslàlom Joves Promeses, amb les categories benjamins, alevins i infantils.
RESULTATS
3a COPA DEL MON SPRINT LAIA PÈLACHS ARGENT COPA DEL MON
La piragüista del C.N. Banyoles Laia Pèlachs ha aconseguit la medalla d'argent a la 3a Copa del Mon d'esprint disputada a Belgrado dels dies 1 al 4 d'aquest mes de juny.
La palista ho ha assolit en K1 5000 metres, desprès d'una dura lluita amb la guanyadora Alyssa Bull d'Australia. Es la primera medalla internacional en categoria sènior que la Laia aconsegueix. Enhorabona.
RESULTAT
MARATÓ CAMPIONAT MARATÓ LLIGA DE L'EST 2017
El dissabte 1 de juliol, s'ha disputat a la localitat de Mequinensa el Campionat de Marató corresponent a la Lliga de l'Est 2017. Hi han participat les categories des de Benjami a Veterà. Els benjamins, alevins i infantils ho han fet a la 4a prova del Programa 2024 de la FCP.
RESULTATS
MARATÓ CAMPIONAT DE CATALUNYA DE MARATÓ
El dissabte 10 de juny es va disputar a l'estany de Banyoles, el Campionat de Catalunya de Marató, conjuntament amb la tercera prova del programa 2024.
RESULTATS MARATÓ
RESULTATS 2024
ESLÀLOM CAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESLÀLOM
El dissabte 3 de juny s'ha disputat a la localitat d'Arfa el Campionat de Catalunya d'eslàlom Absolut.
RESULTATS
DESCENS CAMPIONAT DE CATALUNYA DE DESCENS
El dissabte 3 de juny, s'ha disputat a la localitat d'Arfa el Campionat de Catalunya de Descens Esprint i per patrulles Absolut.
RESULTATS
ESLÀLOM 3a COPA CATALANA D'ESLÀLOM
El dissabte 29 d'abril, s'ha disputat a la localitat de Ponts la tercera i darrera Copa Catalana d'eslàlom Absolut.
RESULTATS
ESLÀLOM 2a COPA CATALANA D'ESLÀLOM
El dia 22 d'abril,es va diputar a la localitat de Fraga la 2a Copa Catalana d'eslàlom. Aquesta prova va ser suspesa per inclemències meteorològiques el passat dia 25 de març.
RESULTATS
AIGÜES TRANQUIL·LES IV TROFEU CIUTAT DE BANYOLES
El dissabte dia 8 d'abril, es va disputar a la localitat de Banyoles la IV edició del Trofeu Ciutat de Banyoles.
Competició de relleus des de les categories de cadet fins a veterà.
RESULTATS
AIGÜES TRANQUI·LES PROGRAMA 2024 D'A.T.
El dissabte 8 d'abril, es va disputar a la localitat de Banyoles, la 2a competició del Programa 2024 d'aigües Tanquil·les, amb les categories Benjamí, Aleví i Infantil.
RESULTATS
RIU ESPORTIU CAMPIONAT CATALUNYA RIU ESPORTIU
El diumenge 30 d'abril, es va disputar a la localitat de Lleida el primer Campionat de Catalunya de Riu Esportiu.
Aquesta competició tinia dos recorreguts, un de 10 Kms i un altre de 5 Kms, amb sortida i arribada al Parc de la Mitjana, es va combinar amb zones d'aigües tranquil·les i altres d'aigües braves de baix nivell.
RESULTATS
LLIGA DE L'EST CAMPIONAT DE CATALUNYA DE VELOCITAT
Aquest dissabte 6 de maig, s'ha disputat al Canal Olímpic de Catalunya (Castelldefels), el Campionat de Catalunya de Velocitat en la distància de 500 metres.
Aquesta competició està integrada en la Lliga de l'Est, que aglutina a més d'aquesta prova, les de Fondo (Antella) i de Marató (Mequinensa).
TOTS ELS RESULTATS
ESLÀLOM 1a COPA CATALANA ESLÀLOM
El dissabte 25 de febrer, es va disputar al parc del Segre la 1a Copa Catalana d'eslàlom des de la categoria de cadet fins a la de veterà.
RESULTATS
PISTA 2017 CAMPIONAT DE CATALUNYA D'HIVERN
El passat dissabte 4 de març, es va disputar a l'estany de Banyoles el Campionat de Catalunya d'hivern, conjuntament amb la 1a prova del programa 2024 d'aigües tranquil·les.
LLIGA DE L'EST 2017 CAMPIONAT D'HIVERN (LLIGA DE L'EST)
El dissabte dia 11 de març, es va disputar a la localitat d'Antella (Valencia), el Campionat d'Hivern corresponent a la Lliga de l'Est 2017.
RESULTATS
AIGÜES TRANQUIL·LES PROGRAMA 2024
El passat dia 4 de març, es va disputar a l'estany de Banyoles la 1a prova del Programa 2024 d'Aigües Tranquil·les, amb les categories de benjami, alevi, i infantil.
RESULTATS
CAIAC-CROSS 2017 CAMPIONAT DE CATALUNYA CAIAC-CROSS
El dia 18 de febrer, es va disputar a la localitat de Balaguer el Campionat de Catalunya de Caiac-Cross.
Les categories participants van ser des de Benjamí a Veterà que van fer una cursa atlètica i una distancia amb piragua per la canalització del riu Segre al seu pas per Balaguer.
RESULTATS FINALS
XVIII MITJA MARATÓ DE L'EBRE DELTEBRE 2016
El dissabte 10 de setembre es van disputar a Deltebre les habituals competicions de cada temporada:
6a prova del Programa 2024
La XVIII Mitja Marató
La V regata "Trofeu Roset"
RESULTATS
AIGÜES BRAVES CAMPIONAT CATALUNYA DESCENS
El passat diumenge 3 d'abril, es va disputar al Canal d'Eslàlom de Ponts (LLeida) el Campionat de Catalunya de Descens en la modalitat de Sprint, (individual i Patrulles).
RESULTATS
ESLÀLOM 1a COPA CATALANA ESLÀLOM
El proper dissabte 20 de febrer es disputarà al Parc del Segre de la Seu d'Urgell la 1a Copa Catalana d'eslàlom des de la categoria de cadet fins la de veterà.
BASES I LLISTATS

NÚRIA VILARRUBLA
Medalla d'Or
DONA SUB-23 C1
Campionat Mon sub-23 Eslàlom Foz do Iguassu 2015
2015-04-25
veure +
ALBERT COROMINAS
Medalla d'Or
Home K1 Sènior
Campionat de Catalunya d'Hivern
2016-02-20
veure +
Catalana Española Internac.
CLUBS I EMPRESES
Club

CLUB NAUTIC MIG-SEGRE

PONTS

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB PIRAGÜISME SALT-TER

SALT

VEURE'LS TOTS
Club

PAGAIA CLUB CAP DE CREUS

LLANÇA

VEURE'LS TOTS
Club

C.P. COSTA DAURADA

TARRAGONA

VEURE'LS TOTS
Club

CADI CANOE KAYAK

LA SEU D'URGELL

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB NÀUTIC LLEIDA

LLEIDA

VEURE'LS TOTS
Club

A. P. DE BALAGUER

BALAGUER

VEURE'LS TOTS
Club

A.E. XINO-XANO

DELTEBRE

VEURE'LS TOTS
Club

SICORIS CLUB

LLEIDA

VEURE'LS TOTS
Club

C.P. CASTELLDEFELS

CASTELLDEFELS

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB NATACIO BANYOLES

BANYOLES

VEURE'LS TOTS
Club

A. ESPORTIVA PALLARS

SORT

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB PIRAGÜISME INUIT

VILANOVA I LA GELTRU

VEURE'LS TOTS
Club

C.N. SANT ANTONI TREMP

TREMP

VEURE'LS TOTS
Empresa adherida

ACTIVITATS ESPORTIVES DEL BAIX TER, SL

SANT JORDI DESVALLS

VEURE'LS TOTS
Empresa adherida

ROGLES AVENTURA, S.L.

FLIX

VEURE'LS TOTS
Empresa adherida

KAYAKING COSTA BRAVA

L'ESCALA

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB NÀUTIC GARRAF

GARRAF

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB NÀUTIC DARNIUS

DARNIUS

VEURE'LS TOTS
Empresa adherida

OBRINT VIA

BARCELONA

VEURE'LS TOTS
Empresa adherida

TGNAUTICA KAYAK

TARRAGONA

VEURE'LS TOTS
Club

BARCELONA CAIAC

Badalona

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB KAYAK SORT

SORT

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB DE VELA PLATJA LLARGA

TARRAGONA

VEURE'LS TOTS
Club

CLUB KAYAK MITJANA

LLEIDA

VEURE'LS TOTS
Empresa adherida

TIRANT MILLES

PINELL DE SOLSONES

VEURE'LS TOTS
BARCELONA PADDLE RACE 2016
SAÜL CRAVIOTTO
+ VÍDEOS


ÒRGANS COL•LABORADORS: